Młyny Rothera zapraszają na Ferie

Młyny Rothera w zimowe ferie zachęcają do twórczej i mądrej zabawy, dzięki której dzieci będą mogły zamienić się w zwierzęcych detektywów, spojrzeć na Bydgoszcz z lotu ptaka oraz przekonać się, że słowa mają moc! To także dobra okazja, aby posłuchać niesłyszalnej muzyki fal mózgowych czy też obejrzeć futurystyczną wizję naszego miasta.

W ramach twórczego zimowiska w Młynach odbędą się różnorodne warsztaty edukacyjne z plastycznymi aktywnościami w roli głównej.

– Zapraszamy na cykl dwugodzinnych warsztatów edukacyjno-plastycznych, które pozwolą dzieciom odkryć tajniki zoologii, ornitologii czy malarstwa. Warsztaty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nasi mali Goście mogli pobudzić wyobraźnię i twórczo się bawić, jednocześnie poznając ciekawostki związane z naszym miastem. Będziemy przygotowywać gipsowe odlewy zwierzęcych śladów, konstruować kartonowe kaczki oraz zamieszczać serdeczne wiadomości na mini kapsułach czasu, czyli drewnianych plastrach – mówi Katarzyna Rymarz, Specjalistka ds. programowych w Młynach Rothera.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły zamienić się w detektywów i nauczyć się tropić ślady zwierzęcych pazurów, łap i racic, a także własnoręcznie przygotować odlewy gipsowe. Ferie to także czas, kiedy będzie można spojrzeć na Bydgoszcz… z lotu ptaka i bliżej poznać skrzydlatych mieszkańców naszego miasta. Podczas warsztatów ornitologicznych dzieci odkryją, które ptaki zimują w Bydgoszczy oraz dowiedzą się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Zajęcia będą także okazją do pobudzenia wyobraźni.

Dzieci przy użyciu rozmaitych materiałów plastycznych zaprojektują, stworzą i udekorują kartonowe kaczki i gołębie. Podczas twórczego zimowiska Młyny będą także przypominać, że… słowa mają moc! Warsztaty „Ciepłe słowa w środku zimy” – zajęcia plastyczne o więziach międzyludzkich mieszkańców Bydgoszczy” będą okazją do przygotowania serdecznych pozdrowień dla mieszkańców miasta.

Ferie to także dobry czas na poznanie ciekawych instalacji dostępnych w Młynach oraz odkrycie meandrów historii miasta i ekologii na wystawie „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”.

– Aktualnie w Młynach dostępne są dwie instalacje – jedna artystyczna, a druga neuromuzyczna. „Oko na Wyspę, 2022” to instalacja artystyczna w formie lśniącej, lustrzanej kuli z rozmieszczonymi dookoła wizjerami. Przez każdy wizjer można zaglądać, aby  odkryć tajemnicę futurystycznej wizji artystycznej naszego miasta. Natomiast „Neuromuzyka” to multimedialna instalacja dźwiękowa, która pozwala nam usłyszeć muzyczną interpretację naszych fal mózgowych. Podczas ferii zapraszamy także do odkrywania naszej pierwszej wystawy stałej „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” – mówi Anna Czarnecka, Kierowniczka działu komunikacji w Młynach.

Instalacje są dostępne dla wszystkich bezpłatnie, w godzinach otwarcia Młynów. Warto pamiętać, że aby poznać muzykę fal mózgowych, należy się wcześniej zapisać.

Natomiast Twórcze zimowisko w Młynach, czyli cykl warsztatów nawiązujących do wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, to zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztaty odbędą się w wybrane dni tygodnia w terminie 30 stycznia-10 lutego, w godz. 10.00-12.00.

Udział w zajęciach jest odpłatny, bilety w cenie o0d 15 zł są dostępne online oraz w kasie w Młynach Rothera.

https://bilety.mlynyrothera.pl

Fot. Młyny Rothera