Młyny Rothera na wakacje | Ruszajcie (w) miasto!

Warsztaty, pokazy, spotkania, koncerty i pikniki – to tylko kilka z atrakcji, które będą czekać na mieszkańców Bydgoszczy oraz wszystkich turystów odkrywających miasto w sezonie letnim w Młynach Rothera. Nie braknie również aktywności zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Cykl letnich aktywności rozpoczął się w piątek, 23 czerwca. Od godz. 15 na tarasie odbyły się „Młyńskie rozpoczęcie wakacji”. Kolejne atrakcje już w sobotę, 24 czerwca. Wówczas Młyny zaproszą swoich gości… do tańca. Młyński taras zamieni się w ogromny parkiet, na którym będzie królować taniec współczesny. Odbędą się zarówno warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak i dla wszystkich tych, którzy niezależnie od wieku, chcą wspólnie bawić się tańcem. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, na część atrakcji obowiązują zapisy.

– Sezon wakacyjny to dla nas czas, w którym chcemy towarzyszyć bydgoszczankom i bydgoszczanom w letniej beztrosce. Wykorzystując możliwości naszego tarasu oraz młyńskiej przestrzeni, zaprosimy ich do tańca, do twórczych aktywności, do poznawania zarówno tematów i zjawisk, jak i siebie nawzajem. Mamy nadzieję, że będzie to dobry czas pełen wartościowej rozrywki, który sprawi, że wakacjom spędzanym w mieście nie będzie towarzyszyła nuda – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji w Młynach.

Oprócz dodatkowych atrakcji letnich, przez całe wakacje w Młynach będzie można zwiedzać wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, na której można odkryć m.in. jak wyglądał letni wypoczynek bydgoszczan w przeszłości oraz gdzie najchętniej spotykano się w mieście podczas ciepłych wakacyjnych wieczorów. Ponadto dostępny będzie także punkt widokowy oraz lokale gastronomiczne.

Po warsztatach czy spotkaniach można będzie odpocząć w kawiarni Nowe Miejsce, delektując się kawą z lokalnych palarni czy wybrać się dla ochłody na lody do Małego Domku.

W wakacje zaprasza również klubopiekarnia Woda, która szykuje niespodzianki zarówno jedzeniowe, jak i… muzyczne. To będzie prawdziwa uczta dla ciała i ducha!

Lato w Młynach potrwa od 23 czerwca do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje o poszczególnych atrakcjach można znaleźć na stronie internetowej Młynów: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/ 

fot. Młyny Rothera