Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

24 i 25 września, pomiędzy 20:00 a 23:00, będzie można odwiedzić bydgoski Baśniowy Ogród Świateł. Zobacz mapy z najważniejszymi punktami tegorocznej edycji wydarzenia!

W Parku Kochanowskiego i na Wyspie Młyńskiej na Bydgoszczan czekały będą artystyczne instalacje, które odkryją przed nimi magiczny charakter tych wyjątkowych miejsc.

Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

Dziś z przyjemnością dzielimy się z Wami mapami, na których oznaczone są najważniejsze punkty, które warto odwiedzić już w kolejny weekend. Bydgoszcz to miasto żyjące nad wodą, dlatego to właśnie ona jest motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia. Planowane atrakcje, podobnie jak ich nazwy, nawiązują więc do rzek, mórz i jezior, a w kilku miejscach będzie można odnieść wrażenie, że oto odwiedzamy niezwykły, podwodny świat.

Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

Chociaż Baśniowy Ogród Świateł startuje w sobotni wieczór, jeden z punktów na mapie Wyspy Młyńskiej otworzy się dla odwiedzających już w piątek. Mowa o Źródle Nieskończoności, czyli niesamowitej konstrukcji, w której wnętrzu rzeczywistość zdaje się nie mieć końca. Wstęp w jej progi będzie jednocześnie możliwy dla maksymalnie trzech osób, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić ją Bydgoszczanom już  wcześniej. 

Wszystko po to, aby każdy chętny mógł zatopić się w niewiarygodnym doświadczeniu, które czeka na śmiałków w jej wnętrzu. Jest to jedyna płatna atrakcja: cena za bilet do Źródła Nieskończoności wyniesie 20 zł za 3 minuty wizyty.

Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

Sobotni wieczór przyniesie na Wyspę kolejne atrakcje: ogromny pozytywkowy mapping na ścianie jednego z budynków i hipnotyzującą świetlną iglicę, po której światło spływało będzie niczym z bajkowego wodospadu. Z kolei w Parku Kochanowskiego odpłynąć będzie można w świat marzeń na świetlnych falach, przespacerować się tunelem prowadzącym wprost do świata fantazji i spotkać pewną piękną, mityczną podwodną istotę, której głos od zawsze urzeka podróżujących po morzach i oceanach…

Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

Baśniowy Ogród Świateł to wydarzenie dla wszystkich grup wiekowych. Już w następny weekend zapraszamy na spacer po najpiękniejszych bydgoskich lokacjach i obiecujemy, że nasze wyjątkowe świetlne instalacje artystyczne zamienią go w baśniową podróż, której nigdy nie zapomnicie!