Majówka w Myślęcinku

Majówka w Myślęcinku

W majowy weekend zapraszamy spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu do Myślęcinka

Wielkim zainteresowaniem cieszy się polana grillowa położona przy stawie naprzeciw stoku narciarskiego, dlatego oddajemy ją do użytku już teraz. To jedyne miejsce w parku, gdzie legalnie można rozpalić grilla. Nie obowiązują zapisy, jednak apelujemy o zachowanie porządku, posprzątanie po sobie, a także prosimy o dbanie o bezpieczeństwo. Jedna zabłąkana iskra czy niedogaszony grill wyrzucony do kosza mogą wyrządzić szkodę otoczeniu. 

Po majówce inaczej funkcjonował będzie kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat. Część z parkiem linowym i dinozaurami, czyli Zaginiony Świat, działać będzie przez cały tydzień. Natomiast Park Rozrywki z karuzelami, placem zabaw i odwróconym domem czynny będzie wyłącznie od środy do niedzieli. Godziny otwarcia są takie same: 11-19 (kasy zamykane są pół godziny wcześniej). Przez całą majówkę (1-3 maja) włącznie z sobotą 30 kwietnia cały kompleks działać będzie zgodnie ze stałym harmonogramem. 
Do dyspozycji oddane zostaną nowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia kowboj, kraina piłeczek i strefa gier.

Kolejka parkowa kursować będzie w weekendy i święta. Z przystanku Park Rozrywki ruszy w kierunku zoo o godz.: 12, 14, 15.30, 17 i 18, a w przeciwną stronę pojedzie o 12.30, 14.30, 16, 17.30 i 18.20. Bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy 5 zł. Trasa wiedzie wahadłowo ze startu przez Miasteczko Ruchu Drogowego, polanę Różopole i pole golfowe.   

W niedzielę 1 maja w Myślęcinku sezon zainaugurują motocykliści. O godzinie 12 wyruszą z parkingu Castoramy przy ul. Szajnochy, by dotrzeć na stare tereny wystawiennicze parku. Tu będzie można obejrzeć maszyny i zrobić sobie zdjęcie. W planie m.in. święcenie motocykli i piknik. Uprzejmie przepraszamy za utrudnienia w ruchu w obrębie głównych parkingów parku ze względu na imprezę. Apelujemy o alternatywne dotarcie do parku w tym dniu.

Nowości także w zoo. Na wybiegu można zobaczyć małego samca łosia, urodzonego w poniedziałek 23 kwietnia. Matka Lukrecja nie odstępuje malucha na krok. Ojciec łoszaka to Wojtek, również mieszkaniec bydgoskiego ogrodu. To nie koniec wydarzeń. W sobotę 30 kwietnia  w pawilonie Akwarium Terrarium udostępniony dla zwiedzających zostanie zbiornik z konikami morskim. Eksponowane osobniki pochodzą z hodowli własnej. To Hippocampus kuda.

W sobotę 30 kwietnia o godz. 10 zapraszamy do posadzenia alei jabłoniowej prowadzącej do Ogrodu Botanicznego przy ul. Konnej. Oprócz 16 jabłonek „Royalty”, posadzone zostaną trzy buki w odmianie „Purple tricolor”. Należy zabrać ze sobą rękawice i konewkę lub wiaderko. Akcja zainicjowana przez fundację Immo i społecznika Wojciecha Fularę.

W najbliższy weekend jubileuszowy, dziesiąty sezon działania rozpoczyna myślęciński wakepark. Szczegóły działania wraz z cennikiem na stronie www.wakeparkbydgoszcz.pl.