Letnie Brzmienia w Bydgoszczy

Letnie Brzmienia w Bydgoszczy

Wyjątkowe koncerty, wybitni artyści i najlepsza publiczność. Na Wyspie Młyńskiej zagrają Vito Bambino, Jakub Skorupa, Zalewski, Sobel i Kwiat Jabłoni

Harmonogram koncertów

21.07, godz. 19:00 Jakub Skorupa, godz. 20:00 – Vito Bambino
04.08, godz. 20:00 Zalewski
05.08, godz. 20:00 Sobel
06.08, godz. 20:00 Kwiat Jabłoni

 

21 lipca, godz. 19.00

JAKUB SKORUPA
Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów Jakub Skorupa pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 r. Wydał wtedy debiutancki utwór „Pociągi towarowe”, później nagrodzony 3. miejscem w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sanki 2021.  W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”. Jakuba można było posłuchać na żywo m.in. podczas krótkiej solowej trasy na początku 2022 r.

21 lipca, godz. 20.00

VITO BAMBINO
Od 2 roku życia mieszka w Leverkusen w Niemczech. W 2012 r. ukończył szkołę teatralną. Podczas studiów grywał role na deskach teatrów w Wuppertalu, a po ich ukończeniu rozpoczął regularną grę w niemieckich produkcjach filmowych. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina, z którym nagrał 5 płyt.  W 2020 r. wydał solową płytę „Poczekalnia”. Udziela się gościnnie w produkcjach wielu artystów, m.in. sanah, Rasmentalizm, Quebonafide, Pauliny Przybysz, Dawida Podsiadło. W tym roku wspólnie z Natalią Szroeder wydał singiel „Późne godziny”.

Letnie Brzmienia na Wyspie Młyńskiej, Bydgoszcz: Vito Bambino i Jakub Skorupa

4 sierpnia, godz. 20.00

ZALEWSKI
Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.


Letnie Brzmienia na Wyspie Młyńskiej, Bydgoszcz: Zalewski

5 sierpnia, godz. 20.00

SOBEL
Jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Ten młody muzyk dobrze odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie szturmem zdobył listy przebojów, początkowo dzięki wydanemu w 2020 r. minialbumowi „Kontrast”, który pokrył się platyną. Rok później longplay „Pułapka na motyle” szybko zyskał status poczwórnej platyny! Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa.

Letnie Brzmienia na Wyspie Młyńskiej, Bydgoszcz: Sobel


6 sierpnia, godz. 20.00

KWIAT JABŁONI
Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.  Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T.Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem.  Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.

Letnie Brzmienia na Wyspie Młyńskiej, Bydgoszcz: Kwiat Jabłoni