Festiwal Prapremier 2022 – sobotni performans „Żegnaj, Wołyniu!…” odwołany.

Z powodów personalnych Teatr Polski w Bydgoszczy jest zmuszony odwołać sobotni pokaz performansu autorstwa Tarasa Gembika i Mikołaja Sobczaka „Żegnaj, Wołyniu! Прощай, Волинь!”

W miejsce odwołanego spektaklu, Widzowie zostaną zaproszeni na drugi popremierowy pokaz rezydencji Mikity Ilyinchyka „F***ing in Brussels”, którego premiera odbyła się w minioną niedzielę w ramach XXI. edycji Festiwalu Prapremier.

„F***ing in Brussels” to mroczna opowieść o młodym emigrancie, próbującym się odnaleźć w Zachodniej Europie, która z racji jego pochodzenia stopniowo go odrzuca.

Jest to z jednej strony portret najmłodszej generacji – przyzwyczajonej do dobrobytu, płynności relacji i braku konieczności podejmowania decyzji, z drugiej zaś – studium najbardziej pierwotnej złości, która uruchamia obce i trudne do opanowania instynkty. Bohater staje się symbolicznym zakładnikiem własnego terytorium, żyjąc gdzieś „pomiędzy”, tocząc nieustanną walkę z koniecznością i niechęcią do podporządkowania się rolom oraz zasadom, których nie rozumie.

To utwór o kryzysie młodego umysłu, który w szaleńczych czasach, w których – stąpając po grząskim gruncie – sam zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Relacje seksualno-miłosne głównego bohatera mieszają się w tej opowieści z polityką, męskimi fantazjami, władzą i walką o prawdę o samym sobie. Zło jest w każdym z nas – pytanie, na ile pozwolimy mu wyjść ponad powierzchnię.

Spektakl odbędzie się na małej scenie TPB 22 października o g. 19.00.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami i twórczyniami.

bilety dostępne tutaj: https://bilety-tpb.pl/