DKF Niespodzianka w kwietniu

DKF Niespodzianka w kwietniu

DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży zaprasza na filmowe seanse w kwietniu

 Czwartek, 7 kwietnia, godz. 19:00

Fabian albo świat schodzi na psy
(Fabian oder der Gang vor die Hunde), reż. Dominik Graf, Niemcy/Austria 2021, 173 min.

Berlin, rok 1931. Zmierzch Republiki Weimarskiej. Miejskie życie toczy się tu szybko i intensywnie, choć wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie. Codziennością rządzi chaos, daje się wyczuć wyraźny społeczny ferment. Miejskie szlaki przecieramy wraz z aspirującym pisarzem Jakobem Fabianem. Do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem prowadzą nocne życie. Ten osobliwy miejski labirynt wydaje się w równej mierze ekscytujący, co opresyjny. Szansą na odnalezienie właściwej drogi okazuje się dla Jakoba spotkanie z początkującą aktorką.

DKF Niespodzianka w kwietniu

Czwartek, 21 kwietnia, godz. 19:00

C’mon C’mon
reż. Mike Mills, USA 2021, 108 min.

Joaquin Phoenix wciela się w nowojorskiego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając młodzież o ich życie, marzenia i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Czwartek, 28 kwietnia, godz. 19:00

Film balkonowy
reż. Paweł Łoziński, Polska 2021, 100 min.

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. „Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku.

 

Procedury bezpieczeństwa: http://palac.bydgoszcz.pl/

bilet: 10 zł; bilet ulgowy (młodzież ucząca się powyżej 16. roku życia, emeryci, osoby niepełnosprawne): 7 zł; karnet: 20 zł; karnet ulgowy (młodzież ucząca się powyżej 16. roku życia, emeryci, osoby niepełnosprawne): 15 zł;

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317.

Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.