CITY TRAIL | Ruszyły zapisy do nowego sezonu 2023/2024

Ruszyła rejestracja na nowy sezon City Trial, który zacznie się 30 września w Poznaniu. Przed nami sześć miesięcy leśnego biegania, w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu!

Pamiętajcie, że podczas rejestracji możecie wybrać zapis z góry na cały cykl w jednym mieście (karnet) lub na pojedyncze starty.

Możecie również dokupić gadżety oraz wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć naszą zbiórkę, której celem jest sadzenie lasu we współpracy z Fundacją Las Na Zawsze.

Nowe kategorie wiekowe to nie koniec zmian w nadchodzącej rywalizacji w cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2023/2024. Kolejne zmiany będą dotyczyły klasyfikacji drużynowej.

Aby klasyfikacja była jeszcze ciekawsza, a walka o najwyższe lokaty w „drużynówce” dotyczyła nie tylko zawodników, których nagradzamy w klasyfikacji OPEN – od tegorocznej edycji wyniki do klasyfikacji drużynowej zostaną przeliczone przez wskaźnik stworzony przez WMA (World Masters Atletics) – Age Grading Factors. W związku z tym klasyfikacja drużynowa będzie tworzona nie na podstawie wyników OPEN, na podstawie których rozdajemy nagrody w klasyfikacji indywidualnej, a na podstawie wyników przeliczonych przez wskaźnik Age Grading Tables. Wyniki każdego biegu zostaną wyliczone w ten sposób i dopiero na tej podstawie tworzona będzie klasyfikacja drużynowa.

Dodatkowo wyniki kobiet będą nadal przeliczane tak jak dotychczas, czyli: po zastosowaniu przelicznika wyznaczonego na podstawie różnic frekwencji między kobietami, a mężczyznami, wg wzoru: x = liczba mężczyzn startujących w biegu / liczba kobiet startujących w biegu np. jeśli w zawodach wzięło udział 1200 biegaczy, z czego 400 to kobiety, a 800 mężczyźni, to x = 2, więc punkty kobiet będą mnożone razy 2.

ZAPISY

Regulamin biegu głównego

Regulamin CITY TRAIL Junior