CH Rondo zaprasza na jesienną akcję „Ciuch w ruch”

Od 11 do 14 października w Centrum Handlowym Rondo odbędzie się jesienna akcja „Ciuch w ruch”. Każdy będzie mógł przekazać nienoszone ubrania i wesprzeć potrzebujących. Na uczestników akcji czekają torby zakupowe wykonane w duchu zero waste. Ukoronowaniem zbiórki będzie wielka wymiana ubrań, czyli Babi Targ, który odbędzie się w CH Rondo na finał akcji – 14 października.

Początek jesieni to doskonała okazja do tego, by zrobić generalne porządki w szafach. Dlatego CH Rondo corocznie przygotowuje akcję „Ciuch w ruch”, która pomaga przewietrzyć garderobę z nienoszonych już ubrań i jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych.

Każdy, kto znajdzie w swojej szafie niepotrzebną odzież, może przynieść ją do CH Rondo w dniach od 11 do 14 października. Punkt zbiórki stanie w okolicy perfumerii Sephora i Kwiaciarni Olivia. Będzie on otwarty każdego dnia akcji od godziny 11.00 do 19.00.

CH Rondo zaprasza na jesienną akcję „Ciuch w ruch”

Akcja „Ciuch w ruch” w CH Rondo wesprze Stowarzyszenie im. Sue Ryder. Zebrana odzież zostanie przekazana przez stowarzyszenie osobom potrzebującym. Natomiast uczestnicy akcji za 5 kilogramów dostarczonych ubrań, otrzymają wyjątkową, ekologiczną torbę na zakupy, wykonaną w duchu zero waste – z bannerów reklamowych.

Zwieńczeniem całej akcji będzie Babi Targ, który zawita do CH Rondo 14 października. Babi Targ, czyli wielkie wietrzenie szaf, to najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w kilku miastach w Polsce, m.in. w Bydgoszczy.  Inicjatywa zakłada wymianę ubrań i możliwość zakupu odzieży z tzw. „drugiej ręki. Stoiska wystawców ustawią się na poziomach 0 i 1 centrum handlowego.  

Każdy, kto jest miłośnikiem mody, lubi wyszukiwać oryginalne, niepowtarzalne ubrania oraz dodatki i chce odświeżyć swoją garderobę na sezon jesienny, koniecznie powinien się tam zjawić. Zaś wszyscy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu jako wystawca i dać swoim ubraniom „drugie życie”, powinni zarezerwować miejsce na stoisku. Zapisy odbywają się na stronie www.babilad.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Warto zajrzeć do swojej szafy już dziś i poszukać w niej niepotrzebnej odzieży, a następnie wziąć udział w akcji „Ciuch w ruch” która jest połączeniem szczytnej inicjatywy społecznej, wydarzenia modowego i promocji ekologicznego stylu życia.