CH Rondo | Spotkanie z teatrem i językiem migowym

22 kwietnia w Centrum Handlowym Rondo dzieci będą miały okazję przeżyć kolejną teatralną przygodę. W ramach cyklicznych „Teatrzyków na okrągło” odbędą się też edukacyjne warsztaty, które wprowadzą najmłodszych w świat języka migowego

Spektakl zatytułowany „Zosia i Tajemniczy Kwiat” zagrają w CH Rondo aktorzy Teatru Bajecznego. Przedstawienia odbędą się o godzinie 11.00, 13.00 oraz 15.00 na scenie ustawionej w okolicy perfumerii Sephora i Kwiaciarni Olivia. Fabuła nawiązująca do starej, angielskiej baśni, pozwoli dzieciom przenieść się do krainy pełnej magii. Profesjonalni aktorzy w przystępny dla najmłodszych sposób przedstawią na scenie historię, w której dobro zwycięża ze złem. Spektakl wzbogaci piękna oprawa muzyczna, a barwna opowieść zainteresuje z pewnością nie tylko małych widzów, ale także rodziców i opiekunów.

Tuż po przedstawieniu odbędą się warsztaty, na których dzieci odkryją tajniki języka migowego. Warsztaty poprowadzą specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Nauka podstaw języka migowego połączona z zabawą, pozwoli najmłodszym nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale także uwrażliwi ich na problemy osób niesłyszących. Po warsztatach każde z dzieci będzie mogło odebrać kolejną literkę Rondelkę – tym razem będzie to litera O. Warto pamiętać również o zbieraniu naklejek do dzienniczka, ponieważ komplet 12 zebranych naklejek daje szansę na wygranie pod koniec roku wycieczki do parku wodnego Suntago.

Teatrzyki na okrągło” w CH Rondo są uwielbiane nie tylko przez najmłodszych, bo spektakle równie chętnie oglądają przybywający wraz z nimi rodzice i opiekunowie. Przedstawienia poza wymiarem rozrywkowym, niosą ze sobą również głębsze przesłanie, a jednocześnie budzą wśród młodych widzów miłość do sztuki teatralnej. Natomiast dzięki wiedzy zdobytej podczas warsztatów, dzieci będą mogły jeszcze lepiej zrozumieć otaczający je świat. Zdecydowanie warto zarezerwować sobie w sobotę trochę czasu i wybrać się ze swoją pociechą do Centrum Handlowego Rondo.

Link do wydarzenia:
https://taniowmiescie.pl/wydarzenie/c-h-rondo-teatrzyki-dla-dzieci-na-okraglo-zosia-i-tajemniczy-kwiat/