CH Focus | Punkt Wymiany Roślin

Zamiast wyrzucać roślinkę, przynieś ją do Punktu Wymiany Roślin w CH Focus! Punkt Wymiany Roślin w CH Focus to pierwsze tego typu miejsce działające w bydgoskich galeriach.

To zielony azyl w środku miasta, w którym można oddać swoje kwiaty lub zaadoptować wybrane rośliny. Z punktu można korzystać już od 24 marca. Czynny jest codziennie, w godzinach otwarcia centrum handlowego. Zielona strefa znajduje się na parterze galerii w pobliżu drogerii Hebe.

Rośliny to zieloni przyjaciele naszych domów, tarasów i ogrodów. Nie tylko upiększają i ożywiają wnętrza oraz ozdabiają rabaty, ale przede wszystkim pomagają oczyszczać powietrze w pomieszczeniach, tworzą efektowne kompozycje ogrodowe i cieszą oko relaksując, odprężając i poprawiając nasz nastrój.

Aby rośliny były zadbane i piękne, a przy okazji spełniały swoją rolę oczyszczaczy powietrza, potrzebują czasu, odpowiedniej pielęgnacji, wiedzy i przestrzeni do wzrostu. Rośliny pokojowe, balkonowe, hodowane w donicach czy ogrodowe mają różne wymagania co do gleby, nawadniania czy oświetlenia. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy roślin i hodowcy, dla których największą nagrodą za pielęgnację i troskę o zielonych przyjaciół, są bujne kwiaty, okazałe owoce czy nowe szczepki. Zdarza się, że dbanie o rośliny staje się kłopotliwe lub uciążliwe, a zieloni współlokatorzy pozbawieni odpowiedniej opieki w szybkim tempie chorują i tracą na atrakcyjności.

CH Focus | Punkt Wymiany Roślin

Miejscem, w którym można za darmo oddać lub wziąć inną roślinę są punkty adopcyjne dla kwiatów. Pierwszy taki Punkt Wymiany Roślin powstał właśnie w CH Focus w Bydgoszczy. Tutaj można bezpłatnie pozostawić, wymienić lub adoptować roślinę. To także strefa dla miłośników kwiatów, w której mogą podzielić się szczepkami, nasionami bądź sadzonkami, które upiększą im mieszkanie, taras, balkon lub ogród.

Powstanie Punktu wymiany Roślin to jedno z działań bydgoskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii realizowanej w latach 2020-2025.