CH Focus | Otwarty turniej szachowy

Bydgoskie centrum handlowe Focus zaprasza 4 lutego br. turniej rangi Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach błyskawicznych indywidualnych i drużynowych. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno doświadczeni gracze, jak i amatorzy w różnych kategoriach wiekowych.

Szachy to wspaniały sport dla mózgu, rozwijający zdolności poznawcze, pomagający w koncentracji oraz zwiększający kreatywność. Osoby, które regularnie grają w szachy mają lepsze zdolności zapamiętywania, choćby dlatego, że muszą pamiętać kombinacje ruchów i ich potencjalne skutki. Od pewnego czasu rozgrywki szachowe cieszą się coraz większą popularnością, a od kilku lat śledzi je i dopinguje graczom bydgoskie centrum handlowe.

W tym roku 4 lutego, po raz kolejny CH Focus we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Szachowym organizuje turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych oraz Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych. Rozgrywki będą prowadzone w systemie szwajcarskim co oznacza, że w danej rundzie grają ze sobą zawodnicy o zbliżonym dorobku punktowym. Każdy z uczestników mistrzostw rozegra 11 partii. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.

– Szachy to wspaniały sport rozwijający wiele umiejętności. Po raz kolejny we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Szachowym nasze centrum handlowe będzie gospodarzem turniejów. Do udziału zapraszamy zarówno profesjonalnych szachistów, jak i tych początkujących. Mile widziani będą również kibice trzymający kciuki za zawodników mówi Gregory Pertus dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.  

Do udziału w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani. Turniej ma formułę otwartą. W rozgrywkach indywidualnych wezmą udział zarówno licencjonowani zawodnicy jak i amatorzy. Wpisowe do turnieju indywidualnego wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 25 zł dla juniorów (rocznik 2005 i młodsi). Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne: za miejsca I – X, dla kobiet za miejsca I – III oraz dla amatorów za miejsca I -III. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_72/.

Rundy odbędą się 4 lutego br. w godzinach 10.00-13.00. Na 10 minut przed rozpoczęciem turnieju przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych mogą wziąć udział zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Turniej będzie odbywać się w sobotę 4 lutego br. w godzinach 15.00-18.00. Również 10 minut przed rozpoczęciem pierwszej rundy przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników. Do turnieju można zgłaszać się poprzez stronę internetową: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_72/.