CH Focus | Nowoczesny plac zabaw

Wielofunkcyjna plac zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci w każdym wieku powstanie przy centrum handlowym Focus w Bydgoszczy powstanie nowe miejsce do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu.

Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic już niedługo zyskają nowe miejsce do wspólnej zabawy. Jego otwarcie zaplanowano na sobotę 23 lipca.

Wyposażenie placu zabaw zostało dobrane tak, aby spełniać oczekiwania starszych jak i mniejszych dzieci. Głównym, a zarazem największym elementem placu, będzie zestaw integracyjny ze zjeżdżalniami oraz drabinkami. Z tej atrakcji skorzystają maluchy, a także dzieci z niepełnosprawnościami. Czekają na nie także gumowe, przyjazne figurki gąsienicy oraz pszczółki. Z kolei dla starszych dzieci powstanie zestaw sprawnościowy do podciągania się i pokonywania przeszkód. Chwilę wytchnienia zapewni podwójna huśtawka – z jednej strony będzie miała zamontowane siedzisko typu bocianie gniazdo, a tuż obok niestandardowe podwójne stanowisko dla rodzica i malucha, zapewniające bezpieczną zabawę mniejszym dzieciom. Dla dzieci lubiących rywalizację powstanie wyjątkowe urządzenie sprawnościowe, czyli wyścig rowerków. Jazda na jednośladach napędza diody wyświetlające się na panelu. Zadaniem użytkowników jest szybkie pedałowanie, które powoduje przesuwanie się świecących punktów w kolorze czerwonym i niebieskim oraz zwalnianie przed przejściem dla pieszych. Wygrywa ten zawodnik, który jako pierwszy dotrze na metę.

CH Focus | Nowoczesny plac zabaw

Tworząc projekt placu zabaw zależało nam na tym, aby stworzyć w pełni bezpieczną przestrzeń dostosowaną do potrzeb dzieci w każdym wieku. Dużym autem tego miejsca będą ustawione wokół placu donice z kwiatami, wykonane z betonu architektonicznego oraz drzewa dające cień w ciepłe, letnie dni. Zaprojektowaliśmy także specjalne stanowiska dla czworonogów, gdzie będą ustawione miski z wodą. Całość będzie utrzymana w naturalnej kolorystyce, wykonana z materiałów najwyższej jakości. Konstrukcja placu zabaw została uzgodniona z Miejskim Konserwatorem Zabytków, wszytko po to, aby zachować architektoniczną spójność z otoczeniem – mówi Magdalena Anielska-Łazorko, osoba odpowiedzialna za projekt. 

Z myślą o rodzicach i opiekunach plac zostanie wyposażony w komfortowe ławki, na których można odpocząć i zrelaksować się obserwując przy tym zabawę dzieci. Dodatkowo, powstaną również stoły piknikowe, przy których będzie można posilić się miedzy zabawami.

Już niebawem udostępnimy mieszkańcom Bydgoszczy nowe miejsce do rodzinnej zabawy. Zewnętrzny, bezpłatny plac zabaw poszerzy rozrywkową ofertę CH Focus. Mamy nadzieję, że przestrzeń przyniesie dużo radości naszym najmłodszym gościom, sprawiając, że zakupy z rodzicami staną się o wiele atrakcyjniejsze – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Plac zabaw będzie miał powierzchnię 252 mkw. Strefa została zaprojektowana w przyjaznej, nowoczesnej stylistyce, wpisującej się w zabytkowe otoczenie CH Focus. Teren placu będzie pokrywać bezpieczna nawierzchnia, która zapewni odpowiednią amortyzację, a całość zostanie ogrodzona. Nowa przestrzeń powstanie przed CH Focus od strony ul. Jagiellońskiej, obok restauracji Bierhalle.