CH Focus | „Godzina dla Ziemi”

CH Focus | „Godzina dla Ziemi”

26 marca w godzinach 20:30 – 21:30 CH Focus wyłączy oświetlenie fasady, biorąc udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. Zgaś światło dla Ziemi!

W ten sposób centrum handlowe przyłącza się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęca do udziału w niej mieszkańców Bydgoszczy, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu.W ten sposób centrum handlowe przyłącza się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęca do udziału w niej mieszkańców Bydgoszczy, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu.

Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20.30 a 21.30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.

W tegorocznej edycji weźmie udział także CH Focus, które – na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku.

„Godzina dla Ziemi” to ważna, symboliczna akcja, która przypomina o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatycznymi i zwraca uwagę na potrzebę ograniczenia zużycia energii. To problem, z którym wszyscy musimy się mierzyć. Dlatego od wielu lat Focus aktywnie angażuje się w różne działania jak i realizuje własne projekty proekologiczne, takie jak instalacja systemu fotowoltaicznego na dachu galerii czy adopcja pszczół – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy, i dodaje – W „Godzinie dla Ziemi” każdy może wziąć udział i wykonać prosty gest na rzecz środowiska: wystarczy w najbliższą sobotę zgasić na jedną godzinę światło oraz wyłączyć urządzenia elektryczne. Mamy nadzieję, że zaangażowanie się w ten projekt naszej galerii oraz innych obiektów publicznych, będzie bodźcem dla bydgoszczan do przystąpienia do akcji, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia.

„Godzina dla Ziemi” w bydgoskim Focusie odbędzie się 26 marca o godzinie 20.30

Więcej informacji: https://focusbydgoszcz.pl.