Biedronka | Warzyworki dla wielbicieli owoców i warzyw


Dnia 23 stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Bez Opakowań Foliowych. Sieć Biedronka włącza się do tej inicjatywy, organizując specjalną akcję promocyjną. Klienci, którzy w dniach od 22 do 28 stycznia bieżącego roku zakupią świeże warzywa lub owoce o wartości co najmniej 20 zł, otrzymają gratis komplet dwóch wielokrotnego użytku warzyworków. Celem akcji jest propagowanie opakowań wielokrotnego użytku.

Osoby dokonujące zakupów owoców i warzyw w sieci sklepów Biedronka będą miały okazję zastąpić jednorazowe foliowe torby specjalnymi siateczkami, zwinnymi warzyworkami, eliminując tym samym zużycie kolejnych sztuk plastikowych opakowań. Klientom, którzy wydadzą co najmniej 20 zł, Biedronka oferuje dodatkowe zestawy warzyworków. Ich wydawanie będzie miało miejsce zarówno przy kasie tradycyjnej, jak i przy płatnościach za pomocą kas samoobsługowych, nie wymagając korzystania z karty Moja Biedronka ani aplikacji.

Warzyworki oferowane przez Biedronkę wykonane są z elastycznego poliestru, co gwarantuje im trwałość i wytrzymałość. Są bezpieczne dla przechowywanych produktów, a proces ich produkcji nie generuje dużego zużycia energii. Użycie wielokrotnego użytku siatek na owoce i warzywa przynosi korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla portfela, będąc bardziej ekonomicznym rozwiązaniem na dłuższą metę.

Zastosowanie siatek wielokrotnego użytku na owoce i warzywa przynosi liczne korzyści. Oprócz ochrony środowiska, warzyworki z poliestru zapewniają właściwą wentylację, co przyczynia się do utrzymania świeżości i lepszego smaku przechowywanych produktów. Ich nośność sięga 5 kilogramów, co pozwala na pakowanie większych ilości. Siateczki dostępne w Biedronce są łatwe do utrzymania w czystości, można je prać zarówno w pralce, jak i ręcznie. Mogą być używane nie tylko do przechowywania owoców i warzyw, ale także jako torby na zakupy, organizery w domu, siateczki do prania delikatnych rzeczy w pralkach czy nawet jako siatki plażowe. Dzięki temu stanowią praktyczne i wszechstronne narzędzie ułatwiające codzienne życie.

Biedronka zachęca do rezygnacji z jednorazowych plastikowych opakowań na rzecz wielokrotnego użytku poliestrowych warzyworków. Argumentuje to całym cyklem życia opakowania i konkretnymi cechami użytych surowców. Produkcja papierowych toreb wymaga większej ilości energii, a dodatkowo torba taka musiałaby być używana co najmniej 4 razy, aby zminimalizować jej ślad węglowy. W przypadku papieru jest to często niemożliwe ze względu na delikatność materiału. Torebki bawełniane z kolei musiałyby być używane ponad 130 razy, aby zniwelować ich ślad węglowy, a uprawa bawełny zużywa dużo chemicznych środków ochrony roślin, które trafiają do gleby. Biodegradowalne torby wymagają kontrolowanych warunków kompostowania, a wrzucenie ich do pojemnika na plastik pogarsza jakość polimerowego recyklatu.