Biedronka | Wakacyjna trasa Mieci 2023

Wakacyjna trasa śmieciarki Mieci – interaktywna ekowystawa, zawita 5 sierpnia do Bydgoszczy. Na parkingu sklepu Biedronka będzie można zwiedzić śmieciarkę Miecię. Podczas ekologicznego pikniku i dla dzieci, w trakcie których będą mogły wziąć udział w edukacyjnych zabawach.

Zadaniem Wakacyjnej trasy Mieci 2023 jest edukacja najmłodszych i nie tylko w zakresie ekologii i recyklingu odpadów plastikowych. Podczas nadchodzących letnich weekendów, śmieciarka zawita do Krakowa, Lublina, Strykowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Bydgoszczy, Pucka i Świnoujścia. Jej postojom w pobliżu sklepów Biedronka, trwającym do 12 sierpnia, towarzyszyć będą także edukacyjne pikniki. Projekt to element programu sieci „ekoWakacje z Biedronką”.

Podczas wizyt Mieci w miastach w całej Polsce, dzieci będą mogły nie tylko wziąć udział w edukacyjnych grach i zabawach, ale także zajrzeć do środka nietypowej śmieciarki. W jej wnętrzu znajdą interaktywną wystawę, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia do żółtego kosza, aż do powstania nowego produktu.

Odwiedzający mogą także zobaczyć, dotknąć i poznać lepiej tworzywo powstałe w wyniku recyklingu tworzyw oraz skorzystać ze zgniatarki do butelek, rozpoczynając w ten sposób drogę zużytego opakowania, którego dalszy etap obserwować mogą w śmieciarce.

Na parkingach sklepów Biedronka, gdzie od 8 lipca do 12 sierpnia można zwiedzić śmieciarkę Miecię, odbędą się też ekologiczne pikniki dla dzieci, w trakcie których będą mogły wziąć udział w edukacyjnych zabawach. Mobilna wystawa zakończy swoją trasę w Świnoujściu, gdzie towarzyszyć będzie akcji sprzątania bałtyckich plaż „Czysty Bałtyk”.

Na tropach Mieci

Tylko w ciągu ostatnich dwóch edycji jej wnętrze odwiedziło minimum 12 000 osób. W tym roku charakterystyczna żółta ciężarówka zawita do nowych miast – jej trasa po raz pierwszy przebiega z południa Polski na północ, obejmując aż osiem lokalizacji. Śmieciarka wyruszyła w trasę 1 lipca z Zakopanego, tuż po tym, jak wzięła udział w akcji „Czyste Tatry”.

5 sierpnia będzie można spotkać ją w Bydgoszczy, na parkingu sklepu Biedronka przy ul. Łęczyckiej 33, a swoją podróż zakończy w Świnoujściu, gdzie weźmie udział w akcji sprzątania bałtyckich plaż.

Wakacyjna trasa śmieciarki Mieci to element kompleksowego programu „ekoWakacje z Biedronką”, dzięki któremu sieć chce przybliżyć swoim klientom temat ekologii, recyklingu i odzysku odpadów, zwłaszcza w postaci plastikowych butelek.