Bezpłatne kajaki na Zalewie Smukalskim

Zrewitalizowana przystań UKS Smukała zaprasza na koncerty na wodzie, bezpłatną wypożyczalnie kajaków, spotkania sąsiedzkie, czy konkurs młodych talentów.

Na terenie Orlika Wodnego przy ul. Smukalskiej 177 dzięki głosom mieszkańców w tym tygodniu ruszyła wypożyczalnia kajaków na orliku wodnym przy Smukalskiej 177. W ramach BBO został zatrudniony ratownik. Będzie jednocześnie wydawał kajaki osobom chcącym korzystać z dostępnego sprzętu pływającego.

Wypożyczania czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 oraz 15-18, a w sobotę i niedzielę  od 9 do 18.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zabiegi, które rozpoczęły się kilka lat temu. W głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Smukały, Opławca i Janowa zdecydowali o remoncie budynku UKS Smukała położonego nad Zalewem Smukalskim. Pamiętający jeszcze czasy XX-lecia międzywojennego parterowy budynek modernizowany był etapami. Za każdym razem to mieszkańcy wskazywali w głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim konieczność jego dalszej modernizacji.

W 2022 r. w ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy wybrali szereg imprez, które zorganizowane zostać miały przy Przystani Smukała.

Kajaki z wypożyczalni nie będą udostępniane w dni z opadami atmosferycznymi i w czasie niskich stanów wody. Kajaki wraz z osprzętem wydaje i przyjmuje pracownik dozorujący po podpisaniu oświadczenia przez osobę pełnoletnią. Regulamin wypożyczalni znajduje się TUTAJ.

Fot. BDGBO